Jak kupić bilet

Zakup biletu autokarowego krok po kroku

Poradnik Kupującego Bilet Autokarowy

Poniższe instrukcje zostały zamieszczone dla osób, które po raz pierwszy zdecydowały się zakupić samodzielnie bilet autokarowy przez internet. Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku poradom proces rezerwacji przebiegnie szybko i sprawnie. W razie dodatkowych pytań prosimy pisać na adres mail zamieszczony w dziale kontakt. Rezerwujesz bilet pierwszy raz? Przeczytaj poniższe sugestie - nie pożałujesz.

Czynność 1

Zaraz na początku procesu rezerwacji biletu jesteśmy proszeni o wybranie państwa wyjazdu oraz kraju przyjazdu. Wybieramy więc z listy dostępnych Państw interesujące nas kraje i podajemy poniżej ilość osób oraz informację czy cena biletu ma byc podana w jedną czy tez w dwie strony. Warto w tym miejscu zauważyć, że nie można zakupić biletu autokarowego w jednej transakcji dla więcej niż 5-osób. Należy też zastanowić sie czy nasza podróż będzie realizowana autokarem w jedną czy też w dwie strony. Bilet dwustronny zawsze jest tańszy niż dwa bilety jednostronne. Jeżeli nie znamy precyzyjnej daty powrotu ale wiemy iż będziemy wracać za 3,4,5,6 miesięcy warto wybrać opcję bilet dwustronny a w kroku nastepnym zaznaczyć opcje OPEN (objaśnienie poniżej). Jeżeli jestesmy pewnie że kurs ma być w jedną stronę lub nie znamy naszej daty powrotu, jest ona odległa - zaznaczamy opcję bilet jednostronny

Czynność 2

Podajemy konkretne miasta wyjazdu oraz przyjazdu. Wybieramy daty. Jeżeli wybralismy kurs dwustronny pojawią sie dodatkowe pola w których możemy wybrać trasę powrotną oraz datę. Obok daty powrotnej widzimy pole OPEN. Zaznaczając opcję bilet otwarty nie musimy podawać konkretnej daty powrotu. Datę tę możemy podać na kilka dni przed planowanym powrotem za pomocą opcji zmiany na bilecie dostepnej nad wyszukiwarką biletów. Po uzupełnieniu tych parametrów przejazdu przechodzimy do kolejnej czynności.

Czynność 3

System wyświetli nam wszystkie możliwe w danym momencie połączenia autokrowe na wybranej trasie dla wpisanej daty i na kilka dni do przodu. Jeżeli widziemy jakiś kurs oznacza to, że mozemy na niego kupić bilet - przewoźnik dysonuje wlnymi miejscami. Możemy wybrać najtańszą opcję ale pamiętajmy że bilet dwustronny musi być zakupiony w ramach tego samego przewoźnika. Czyli wybieramy zarówno wyjazd jak i powrót w tych samych liniach autokarowych. Prosimy w tym miejscu zwrócic uwagę na daty oraz godziny odjazdów oraz nazwy przewoźników. Należy zwróicć uwagę że data wyjazdu nie zawsze oznacza że w tym samym dniu dojedziemy na miejsce. Dlatego planując wyjazd należy przyjąć datę wyjazdu odpowienio wczesniejszą. Aby wybrac kurs kilkamy w kółeczko po lewej stronie obok jego nazwy. Na dole widzimy opcję drukuj rozkład jazdy, gdzie możemy podglądnąć trasę przejazdu oraz miejsce wyjazdu i przyjazdu. W kroku tym widzimy cenę która obejmuje wszystkie koszty przejazdu. Może zostać powiekszona tylko przez kierowcę o cenę nadbagażu. Podana cena jest ceną za przejazd jedno lub dwustronny - w zależności od opcji którą wybralismy w kroku 1

Czynność 4

Na tym etapie rezerwacji widzimy zebrane informacje, które wprowadziliśmy do systemu, miejsce wyjazdu, przyjazdu, dzień wyjazdu i przyjazdu, nazwę linii autokarowej. Widzimy tez dokładne miejsca skąd odjeżdża i gdzie przyjeżdża autokar. Po sprawdzeniu tych danych mozemy przejść do właściwego procesu rezerwacji. TO JESZCZE NIE JEST REZERWACJA BILETU!!! Podajemy imie i nazwisko PASAŻERA (nie osoby kupujacej, gdyż osoba kupujacą, płacącą za bilet może byc dowolna osoba), bardzo dokładnie podajemy adres e-mail gdyż na niego otrzymamy elektroniczny bilet autokarowy. Także telefon jest wymaganym polem. Prosimy sprawdzić czy wpisane dane są poprawne. W podsumowaniu widzimy cenę w złotówkach lub innej walucie. Zawsze możemy kliknąć zmianę waluty na PLN. Jeżeli korzystamy ze zniżek możemy w polu taryfa wybrać ziżkę nam przysługującą. Prosimy pamiętać o tym, że w przypadku braku mozliwości udokumentowania należnej nam znizki kierowca zażąda dopłaty do pełnej ceny biletu. W polu podstawa do zniżki/taryfy wpisujemy informację z jakiego uprawnienia korzystamy tylko w przypadku kiedy wybierzemy taryfę inna niż normalną. Na samym dole formularza mamy mozliwość zapoznania się z regulaminem przewozów danego przewoźnika. Po akceptacji przechodzimy do kolejnego kroku rezerwacji.

Czynność 5

Zapoznajemy się i akceptujemy regulamin korzystania z serwisu sprzedaży biletów "bilet on-line". Przechodzimy do kolejnego kroku rezerwacji. Ważne informacje, na które warto zwrócić uwagę:
Zakup biletu autokarowego następuje po naciśnięciu klawisza "KUP BILET" na stronie transakcyjnej, a następnie zapłaceniu pełnej kwoty biletu poprzez jeden z oferowanych systemów płatności. Użytkownik końcowy ma 15 minut na skuteczne przeprowadzenie transakcji. W przypadku przekroczenia tego limitu czasowego rezerwacja zostanie usunięta automatycznie. Płatności kartą są obsługiwane przez serwer eCard S.A., który zapewnia bezpieczną realizację transakcji. W momencie zakupu karta płatnicza o numerach podanych przez Użytkownika końcowego zostaje obciążona kwotą stanowiącą równowartość należności za bilet autokarowy. Aby dokonać płatności przelewem elektronicznym, należy posiadać konto w jednym z wymienionych serwisów banków, a także kwotę stanowiącą równowartość należności za bilet autokarowy. Rachunek zostaje obciążone natychmiast po dokonaniu zakupu biletu. Osoba płacąca za bilety autokarowe nie musi być pasażerem. W przypadku, gdy waluta rozliczeniowa karty płatniczej nie jest walutą polską, wskutek przeliczenia i różnic kursowych między bankami kwota pobrana może nieznacznie różnić się od ceny biletu.

Czynność 6

TO JESZCZE NIE JEST KUPNO BILETU!!! Ostatecznie weryfikujemy wprowadzone dane. Jeżeli wprowadzone informacje są poprawne możemy przejść do KUPNA BILETU. Pamiętajmy że od tego momentu mamy 15 minut na zakończenie transakcji. W przypadku przekroczenia tego limitu czasowego transakcja zostanie automatycznie usunięta. Po opłaceniu biletu będizemy mogli przejść do okna wydruku biletu - jeżeli w danym momencie rezerwacji nei posiadamy drukarki możemy wydrukować bilet z maila w którym otrzymamy link do biletu elektronicznego. Wydruk może być zrobiony z dowolnego komputeraz posiadającego dostep do drukarki i internetu.

Czynność 7

Wybieramy jedną z dostępnych opcji płatności za bilet. Proszę pamiętać że tylko opcje PŁATNOŚĆ PRZELEWEM AUTOMATYCZNYM oraz PŁATNOŚCI KARTĄ sa dostepne 24 godziny na dobe. Pozostałem opcje sa dostepne na określonych warunkach czasowych. Więcej o formach płatności mogą Państwo przeczytać tutaj: Po zaznaczeniu opcji do której mamy dostęp klikamy dalej i przechodzimy do okna transakcyjnego naszego banku/systemu płatności.

Czynność 8

Dokonujemy płatności w systemie transakcyjnym który wybraliśmy

Czynność 9

Drukujemy bilet a jeżeli nei mamy takiej mozliwości w momencie rezerwacji odbieramy maila i drukujemy bilet w innym miejscu z komputeraz podłączonego do internetu i wyposazonego w drukarkę. Bilet zabieramy w celu okazania kierowcy

Szukasz taniego i szybkiego połączenia autokarowego?

Wybierz kraj docelowy w wyszukiwarce biletów Voyager lub Euroticket na stronie głównej