PKS Stalowa Wola

Przewozy Autokarowe Liniami PKS Stalowa Wola

TANIE BILETY AUTOBUSOWE - REZERWACJA

PKS Stalowa Wola to przedsiębiorstwo działające w formie spółki akcyjnej z siedzibą w Stalowej Woli, przy ulicy Ofiar Katynia 30. W 2000 roku aktem komercjalizacji zostało rozwiązane ogólnokrajowe przedsiębiorstwo Państwowa Komunikacja Samochodowa, działające w Polsce od 1945 roku, zajmujące się publicznym transportem i powstało wiele lokalnych firm o różnych formach własności. Tak też została również wyodrębniona spółka PKS w Stalowej Woli, której prezesem zarządu jest Janusz Śmigulski. Głównym obszarem działania firmy jest transport krajowy i międzynarodowy osób.

Kup Tani Bilet Autokarowy do Francji

Firma PKS Stalowa Wola zajmuje się ponadto świadczeniem innych usług, a mianowicie: naprawą i konserwacją pojazdów, dysponuje stacją paliw a także wynajmuje autokary. Tabor firmy składa się z autokarów marek: Volvo, Mercedes, Renault, Autosan, Jelcz, Setra, Solbus oraz Mercedes. Autokary te wyposażone są, w zależności od marki, w lodówki, rozkładane do tyłu i na boki fotele, indywidualne oświetlenie foteli, toaletę, radio oraz klimatyzację. W ramach autobusowej komunikacji krajowej firma obsługuje połączenia pośpieszne, dalekobieżne oraz lokalne w kierunkach do: Krakowa, Łańcuta, Lublina, Polańczyka, Przemyśla, Rzeszowa, Warszawy i Zakopanego.

Kup Bilet Autokarowy PKS STALOWA WOLA OnLine

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S. A.

ul. Ofiar Katynia 30

37-450 Stalowa Wola

W ramach zaś komunikacji międzynarodowej, autobusy PKS Stalowa Wola realizują połączenie z Polski do Francji. Przystanki początkowe tychże połączeń znajdują się w Przemyślu, Białymstoku, Lublinie oraz Gdyni. Połączenia te są połączeniami antenowymi, czyli autokary dojeżdżają do miejscowości Bolesławiec i stąd zmierzają do miejscowości Saint Etienne we Francji. Ponadto firma zajmuje się dystrybucją biletów autokarowych innych polskich przewoźników, realizujących wiele połączeń międzynarodowych.