Autokary do Chorwacji

 Kup Bilet Autokarowy On Line Polska - Chorwacja lub Chorwacja - Polska. Busy do Chorwacji.

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych do Chorwacji.

Międzynarodowe przewozy autokarowe w kierunku Chorwacji

Do słonecznej Dalmacji dowieźć nas dziś mogą przewozy autokarowe różnych firm, są między nimi  na przykład B. P. Retman oraz GlobTourist. Ceny przejazdu z naszej piękne stolicy do chorwackiej mieściny nadmorskiej Biograd na Moru oscylują w granicach trzystu kilkudziesięciu złotych. Bilety autokarowe do państwa oddalonego 1,5 tys. km od Polski nie są więc drogie.

B. P. Retman rozpoczyna swoją podróż we Wrocławiu, by później kolejno zabierać podróżnych w miastach typu: Oława, Opole, Brzeg, Gliwice, Warszawa właśnie, później zmierza w kierunku Łodzi, Krakowa, Bielska-Białej i innych. Już za granicą chorwacką dostać się możemy autobusem do Zagrzebia, Karlovac, Zadaru, Biogradu właśnie i ostatecznie do Splitu.

Połączenia autokarowe międzynarodowe, jakie oferuje przedsiębiorstwo o nazwie GlobTourist wprowadziło tanie bilety autokarowe, których ważność niknie poza granicami miasta Split. Jednak, by dostać się do Biogradu, musimy wsiąść do pojazdu w Warszawie. Przejeżdża on później przez Wrocław, Łódź, Polichno, Opole, Częstochowę… Busy do Chorwacji jadą tą samą trasą, jak wyżej opisana i odwiedzają te same miejscowości. Bilet autokarowy również kosztuje podobnie.

Autobusy do Chorwacji zawiozą Cię do raju

Z Polski do Chorwacji, jak już wspominaliśmy, jest spory kawałek – i to w kierunku równika. Nie zdziwmy się więc, gdy busy do upragnionych miejscowości nas już dostarczą, a będzie nam się wyłącznie chciało leniuchować na plaży. Tamtejszy klimat sprzyja przecież popołudniowym sjestom.

Tanie bilety autokarowe do Dalmacji pociągają za sobą rzesze turystów, nie tylko z Polski. Dodatkowo zachęcającym aspektem wyboru akurat tego państwa są niewygórowane ceny wejściówek czy jedzenia. Piękne widoki, regionalne napoje i alkohole oraz głosy cykad są kolejnym argumentem dla Ciebie by wsiąść w autobus do jednego z dalmackich miast.

Gdy już dowiezie Cię autokar do Biogradu na Moru, który jest położony bezpośrednio nad Morzem Adriatyckim, nie zapomnij skosztować domowego wyrobu rakiji, która jest często sprzedawana przez babcie chodzące w kapeluszach na plaży. Ten ciężki alkoholowy napitek z pewnością sprawi, że powrotne autokary do domu będą jechały w zawrotnym tempie.

Gdybyś dotarł aż do Splitu, nie omieszkaj dowiedzieć się choć trochę o historii okolicy – o czasach antycznych i panowaniu Dioklecjana aż po czasy trochę bardziej zbliżone do naszych, kiedy Włosi okupowali te tereny. Choć od 1991 roku Chorwacja jest niepodległa, na jej murach wciąż widać oznaki dawnego reżimu. W mieście znajduje się sporo wartych uwagi zabytków: pałac cesarza Dioklecjana, Porta Aurea, Świątynia Jupitera lub pozostałości akweduktu.