Autobus Dortmund

Bilety Autokarowe do Dortmundu. Busy Polska Niemcy

Kup Bilet Autokarowy do i z Dortmundu OnLine


Powyżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Sam kupujesz, sam decydujesz. Zapraszamy do rezerwacji.

Dortmund to miasto niemieckie, położone w zachodniej części państwa, w zagłębiu Ruhry. Jako znaczący ośrodek przemysłowy, miasto to przyciąga zarówno wielu turystów, jak i wiele osób przybywających tam w celach służbowych, a także zarobkowych. Ze strony Polski, od momentu otwarcia granic na rynku pracy, wielu mieszkańców tego kraju wyrusza do swojego zachodniego sąsiada szukać wymarzonej pracy. To powoduje, iż na polskim rynku transportowych, Niemcy, w tym również Dortmund stały się stałym celem wypraw, dzięki czemu pasażerowie zgłaszają stałe zapotrzebowanie na międzynarodowe trasy autokarowe właśnie w tym kierunku.

Położenie Dortmundu na mapie Europy sprawia, iż do miasta tego dotrzeć można zarówno połączeniami autokarowymi zmierzającymi w kierunku różnych miast niemieckich, jak i innych miast europejskich. Firm transportowych, obsługujących połączenia autokarowe do Dortmundu w Niemczech jest bardzo wiele, a wśród nich: firma Zawadzkie, Eurolines Polska, Polonia Transport, Globus, Ecolines, PKS Warmia, Touring/Gromada, Polmar, a także Oliwia.

Najtańszy bilet z Gdańska do Dortmundu nabyć można już od 190 zł, a najdroższy kosztuje około 300 zł. Najtańsza trasa prowadzi z Giżycka przez: Gdańsk, Tczew, Malbork, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Gniezno, Świebodzin, Braunschweig, Hannover, Bielefel do Dortmundu i kończy się w Aachen i trwa prawie 18 godzin. Najdroższa zaś trasa rozpoczyna się w Gdańsku i po zatrzymaniu się na przystankach w: Elblągu, Tczewie, Czersku, Chojnicach, Pile, Wałczu, Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie, Bielefeld i Hamm dociera do Dortmundu, a kończy się w Kolonii; podróż tą trasą trwa 17 godzin. Oprócz jednak północnej Polski, do Dortmundu dojechać można autokarem także z innych regionów kraju, m.in. z: Warszawy, Łodzi, Poznania, Zielonej Góry, Sanoka, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Rzeszowa, Nowego Sącza, Krakowa, czy Katowic. Głównymi kierunkami docelowymi tychże tras są natomiast: Aachen, Kolonia, bądź Bonn.