Autobus Paryż

Bilety Autokarowe do Paryża. Busy Polska Francja

Kup Bilet Autokarowy do i z Paryża OnLine - 0% prowizji


Powyżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Sam kupujesz, sam decydujesz. Zapraszamy do rezerwacji.

Bilety na autokarowe trasy międzynarodowe zarówno do Paryża, jaki do wielu innych miast europejskich zakupić można za pośrednictwem strony internetowej, jak również w biurze przewoźnika obsługującego daną trasę, bądź w agencjach pośredniczących w tej sprzedaży. Bilety są dokumentami imiennymi, w związku z czym nie można ich odstąpić innym osobom. Cena bilety wyliczona jest przez przewoźnika, jednakże może zostać obniżona o dodatkowe rabaty oferowane przez firmę. Z reguły na takie obniżki liczyć mogą dzieci do 12 roku życia, młodzież ucząca się do 26 roku życia, osoby posiadające karty stałego klienta, grupy zorganizowane, bądź emeryci powyżej 60 roku życia.

Obniżki te mogą znacznie obniżyć cenę biletu. Kwotę tą może obniżyć również zakup bilety dwustronnego, którego cena jest zawsze znacznie niższa, aniżeli suma cen biletów jednokierunkowych. W ramach jednego biletu pasażer może ponadto zabrać do autokaru jedną sztukę bagażu podręcznego do 5 kg oraz jedną sztukę bagażu podstawowego, przewożonego w luku bagażowym; jego waga zależy od danego przewoźnika.

Paryż – stolica Francji leży w północnej części państwa w odległości około 1600 km od stolicy Polski. Czas podróży na tym odcinku wynosi przeciętnie dobę i kosztuje około 300 zł. Aby dojechać transportem drogowym z Polski do Francji należy wybrać jedną z kilku możliwych tras przez pośrednie państwa europejskie: albo przez Niemcy, albo przez Austrię i Włochy. Trasy autokarowe, które przejeżdżają jedynie tranzytem przez państwa pośrednie wybierają najczęściej trasę najkrótszą, inne zaś, które mają zaplanowane przystanki w państwach pośrednich, przejeżdżają przez Niemcy, Belgię i/lub Holandię.

Wśród przewoźników oferujących trasy do Paryża są: Ecolines, Globus, Orbis/Interbus, Nord Gdynia, bądź PKS Warmia. Firma Orbis przykładowo oferuje połączenie antenowe z Białegostoku, Płocka, Zamościa, Suwałk, Elbląga, Przemyśla do Paryża m.in. przez następujące polskie miejscowości: Białą Podlaskę, Warszawę, Poznań, Włocławek, Toruń, Lublin, Kalisz, Ełk, Olsztyn, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole i Wrocław, a także przez następujące miejscowości zagraniczne: Eindhoven, Antwerpię, Lille, Billy Montigy oraz Lens.