Autokary do Bułgarii

 Kup Bilet Autokarowy On Line Polska - Bułgaria lub Bułgaria - Polska. Busy do Bułgarii.

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych do Bułgarii.

Tanie bilety autokarowe z kursem Suwałki-Sofia i nie tylko

By dojechać autobusem do Sofii, musimy zaopatrzyć się w ważny paszport, gdyż linia przecina Serbię, w której będzie on nam potrzebny. Bilety autokarowe do Bułgarii nie są drogie, ich ceny wahają się w granicach około 300 złotych lub nieco więcej, gdy wyruszamy z Białegostoku. Międzynarodowe przewozy autokarowe z tego miasta zabierają po drodze również podróżujących z  Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Katowic i Krakowa. Już poza granicami, jadąc z Polski do Bułgarii, mijamy też Bratysławę, Wiedeń, Budapeszt, Szeged i w końcu docieramy do Sofii. Oferta ta obowiązuje u firmy zapewniającej przewozy autokarowe, Ecolines.

Bilet autokarowy, który upoważnia na wejście w busy do bułgarskich miast, możemy zakupić również u innej firmy oferującej przewozy autokarowe, Elabus. W tym przypadku bilety autokarowe do Albeny z Łodzi wyniosą nas nieco ponad 400 złotych. Połączenia autokarowe międzynarodowe tego typu start swój mają w Warszawie, mijają Łódź, Częstochowę, Katowice i Kraków. Ich punktem docelowym może być dowolne miasto na terenie Bułgarii spośród niżej wymienionych: Albena, Bałczik, Burgas, Byala, Kiten, Kranewo, Obzor, Pomorie, Primorsko, Rawda, Słoneczny Brzeg, Sofia, Sozopol, Sweti Konstantin, Sweti Włas, Warna i Złote Piaski.

Ta sama firma, Elabus, udostępnia nam autobus do Bułgarii z innego rejonu naszego kraju. Dostać się tam możemy również z Poznania. Z jednym wyjątkiem – tym razem pokonujemy trasę przecinającą Wrocław i Opole, a reszta trasy jest identyczna, jak wyżej opisana. Ceny, jakie oferują nam busy do na przykład Albeny, są podobne, a niekiedy o kilka złotych tańsze.

Autokar do którego miasta mam wybrać?

Jest szeroka gama miejscowości, do których warto zajrzeć. Bodajże najstarszym bułgarskim uzdrowiskiem nad brzegiem Morza Czarnego jest Sweti Konstantin i Sweta Elena. Z czasów dawnych zachował się tu zabytek w postaci monasteru świętego Konstantyna i świętej Heleny. Zbudowany on został na przełomie trzynastego i czternastego wieku. Czasy bardziej współczesne, bo socjalistyczne czy ludowe pozostawiły po sobie alternatywną nazwę miasta, Drużba. Oznacza ona w języku bułgarskim przyjaźń.

Niecałe dziesięć kilometrów dalej mogą nas dowieźć autobusy do Warny. Autokary do tego trzeciego co do wielkości miasta w Bułgarii otwierają przed nami bramy historii Imperium Rzymskiego i Bizancjum, których Warna dawniej była częścią. Czasy te odbiły się piętnem  i zostawiły po sobie szereg zabytków.  Wliczamy tu między innymi pozostałości o budowlach rzymskich, resztki bizantyjskich fortyfikacji z szóstego wieku czy grobowe kurhany trackie i architekturę turecką. Plaża natomiast mówi sama za siebie.