Globus

Przewozy Autokarowe Liniami Globus

Kup Bilet Autokarowy Globus OnLine

Bilety autokarowe na naszej stronie sprzedawane są w systemie EUROTICKET lub VOYAGER. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego połączenia autokarowego w jednym systemie poszukaj biletu w drugim. Warto sprawdzić przewozy rożnych przewoźników na danej trasie, porównać ceny i wybrać najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych.

Globus to firma transportowa, utworzona wyłącznie na bazie kapitału krajowego, w 1989 roku z siedzibą główną w Pszczynie, przy Nałkowskiej. Z czasem firma rozwijała się pod względem poszerzania zakresu działalności, a tym samym poszerzała obszarem swego oddziaływania, tworząc oddziały zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od początku firma Globus startowała z usługi w zakresie międzynarodowych przewozów autokarowych osób od miast Europy zachodniej i północnej.

Bilety Autokarowe do Niemiec

 

Bilety Autokarowe do Holandii

 

Następnie, chcąc rozwijać się, właściciele firmy postanowili zainwestować w nieruchomości, stacje benzynowe, hotele oraz biura podróży. W 2001 roku, firma Globus, jak twierdzi jej prezes, chcąc sprostać konkurencji potencjalnych dużych przewoźników z Unii Europejskiej, weszła ze swym kapitałem w rynek lotniczy. Rozpoczęła od uruchomiania jednej linii na trasie Polska - Niemcy obsługiwanej przez wyczarterowany samolot ATR. Obecnie firma świadczy usługi zapewniające pełną pomoc przy organizacji wypoczynku, czy wycieczki. W ramach autokarowych przewozów międzynarodowych firma świadczy usługi transportu - autokary do Angli, Niemiec, Holandii, Belgii i Francji.

Firma oferuje ponadto połączenia antenowe, czyli dodatkową usługę – czarter ze wskazanego miejsca w Polsce do głównego miejsca wyjazdu autokary do zagranicznego miejsca docelowego. W Polsce miejscami wyjazdowymi są: Wisła, Sanok, Nisko, Wodzisław Śląski, Zakopane oraz Radom. Właściwy kurs zawsze uruchamiany jest zaś z Przemyśla. We wszystkich przypadkach, autokary zatrzymują się dodatkowo na wielu przystankach w kraju, umożliwiając podróż klientom z różnych części Polski. Po przekroczeniu granicy państwa, autokary zatrzymują się w kilku miejscowościach zagranicznych i zmierzają do celu podróży.

Połączenia realizowane w kierunku do Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii i Holandii, najpierw przejeżdżają przez miejscowości holenderskie (niektóre kursy kończą swój bieg w Rotterdamie), a następnie przez belgijskie. Potem, w Brukseli, autokary rozdzielają się na dwa kierunki jazy: do Londynu w Wielkiej Brytanii i do Paryża we Francji. Z kolei połączenia realizowane do Niemiec, po przekroczeniu granicy zmierzają w kierunku miejscowości docelowych, którymi są: Aachen, Bonn oraz Stuttgart, a po drodze zatrzymują się w wielu miejscowościach pośrednich.