Autokary na Litwę

Bilety Autokarowe na Litwę

Kup Bilet Autokarowy On Line Polska - Litwa lub Litwa - Polska. Busy na Litwę

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych na Litwę.

Autokary do Litwy z każdej części Polski

Wybierając się do naszych północno-wschodnich sąsiadów warto skorzystać z propozycji, którą przedstawiają nam firmy przewozowe zaopatrzone w busy do Litwy. Połączenia autokarowe międzynarodowe, którymi możemy się tam dostać reprezentuje głównie Eurobus-Eurolines Polska. Niektóre linie, jak te z Suwałk do Mirijampola,  obsługuje również Deutsche Touring.

Zadowoleni z rozkładu jazdy z pewnością będą mieszkańcy zarówno południa, jak i północy naszego kraju. Bez problemu autobusem do Litwy dostanie się mieszkaniec stolicy, Augustowa, Łomży czy Grajewa, bo właśnie stąd wychodzi najwięcej połączeń. W równie uprzywilejowanej pozycji stoją najbardziej wysunięte w kierunku Litwy Suwałki. Z tych miejscowości przewozy autokarowe oferują nam dojazd  do największych miast w kraju (Wilno i Kowno), ale pominięte nie zostały pomniejsze miejscowości, jak Kiejdany, Druskienniki bądź Palanga.

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Południa pozbawieni są możliwości wyjazdu z Polski do Litwy. Wręcz przeciwnie – bilety autokarowe do wyżej wymienionego kraju zakupić można bez przeszkód w Częstochowie, Krakowie czy Lublinie. Oczywiście, autobusy do Litwy z tych miejsc są mniej liczne, niż z centrum. Osiągalne są jednak takie miejscowości, jak Kowno, Wilno lub Marijampol.

Połączenia autokarowe międzynarodowe i ich koszt

W zależności od tego, z jakiego miejsca na polskiej mapie wyruszasz, koszt będzie zmienny. Ceny wahają się w dość dużych granicach. Możesz zdobyć bilet autokarowy już w okolicach kilkunastu złotych, jeśli podróżujesz z okolic Suwałk. Z kolei autokar do Litwy z okolic Lublina nie wyciągnie Ci z portfela więcej niż stokilkadziesiąt złotych. Sprawa ma się podobnie w stosunku do innych części kraju – ceny, jakie proponują nam międzynarodowe przewozy autokarowe nie przekraczają trzystu złotych.

Tanie bilety autokarowe to nie jedyna zachęta

Wielu z nas podróżuje na Litwę w celach turystycznych i właśnie takich zapalonych wędrowników najbardziej przyciągają atrakcyjne ceny przewozu oraz wyjątkowe przeżycia związane ze zwiedzaniem nieznanych terenów. Może pokusza się oni na odnalezienie geograficznego środka Europy, który znajduje się właśnie na terenie Litwy?

Nie są oni jednak osamotnieni. W autokary do Litwy często wsiadają również osoby, które są z nią połączone sentymentem na przykład rodzinnym. Może wśród 200 tys. Polaków na Litwie znajduje się i Twoja rodzina, którą już dawno chciałeś odwiedzić, ale nie było okazji?

Wyniki gospodarcze Litwy powoli wzrastają i planuje się tam wprowadzenie w najbliższym czasie europejskiej waluty, toteż może warto przemyśleć ideę, by wsiąść w autobus do Litwy – bardzo możliwe, że już wkrótce pamiątki i upominki nie będą tak tanie. A i bilety autokarowe do Litwy mogą podrożeć. Wsiadajmy więc w busy do tego kraju, póki mamy okazję.