Autokary do Belgii

Autokary do Belgii - Bilety Autokarowe Belgia

Kup Bilet Autokarowy OnLine Polska - Belgia lub Belgia - Polska. Busy Polska Belgia

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych do Belgii.


Autokary z Polski do Belgii i Belgii do Polski

Od czasu kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej kraje Beneluksu, w tym szczególnie Belgia jest bardzo często odwiedzanym krajem w Europie, zarówno turystycznie, jak i przede wszystkim służbowo. Wśród różnych, dostępnych na rynku transportowym środków transportu, jedną z wygodniejszych, bezpieczniejszych, a tym samym najczęściej wykorzystywanych są przejazdy autokarowe. Dominują one nad innymi formami właśnie wygodą podróżowania, a także często kosztem przejazdu. Najczęściej autokary realizujące te podróże są bogato wyposażone w wygodne, rozchylane fotele, toaletę, a także barek i sprzęt audiowizualny uprzyjemniający podróż. Jedynie, biorąc pod uwagę czas przejazdu, autokary są zdominowane przez samoloty. Transport lotniczy jednak jest znacznie droższy, a także znacznie ograniczony terytorialnie, bowiem ilość lotnisk w kraju jest niewiele i często koniecznym jest konieczność korzystania z dodatkowych form transportów wewnątrz kraju docelowego, co dodatkowo zwiększa koszty i czas podróży.

Wśród różnych autokarowych przejazdów międzynarodowych wyróżnić można te, kierowane do Belgii. Mogą być one sensu stricte, czyli docelowo do Belgii, albo mogą odbywać się jedynie tranzytem z przystankami w Belgii. Sam dojazd do Belgii z Polski trwa niewiele mniej niż dobę, w zależności od realizowanej trasy. W Belgii autokary zatrzymują się tylko w kilku miejscowościach, w: Antwerpii, Brukseli, Gent, Leuven oraz Liege. Z Polski oczywiście wsiąść do takiego autokaru można na terenie całej Polski, a m.in. w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Giżycku, Gnieźnie, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Pile, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu bądź Warszawie. Bilety na te przejazdy nabyć można niemalże w każdym biurze podróży na terenie całego kraju, bądź drogą internetową. Koszt przejazdu uzależniony jest od długości trasy i niewiele się różni pomiędzy różnymi przewoźnikami.

Oczywiście bilet dwustronny jest znacznie tańszy, aniżeli dwa bilety jednostronne na tej samej trasie. Przewoźnicy stosują ponadto różne obniżki w cenach biletów, o których dowiedzieć się można bezpośrednio przed zakupem. Dla pasażerów wyjeżdżających w celach turystycznych, pojawiła się również ciekawa oferta firmy Eurolines, umożliwiająca nabycie biletu wieloprzejazdowego ważnego przez 30 bądź 60 dni, na podstawie którego podróżować można na dowolnych trasach pomiędzy dwudziestoma jeden miastami europejskimi, wśród których znajduje się belgijska Bruksela. Do Belgii z Polski dojechać można autokarem m.in. dzięki następującym przewoźnikom: Eurolines Polska, Pol-Fol, Orbis, Ecolines, PKS Siemiatycze, Agatur, Delta Travel, bądź Globus.

Przykładowo trasa obsługiwana przez przewoźnika PKS Siemiatycze z Białegostoku do Brukseli, przez: Zambrów, Łomżę, Ostrołękę, Ciechanów, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Eindhoven, i Antwerpię trwa planowo równą dobę i kosztuje w jedną stronę 230 zł. Z kolei przewoźnik – Orbis/Interbus oferuje połączenia antenowe, zabierając pasażerów z: Białej Podlaskiej, Płocka, Zamościa, Przemyśla, Suwałk, Elbląga dowozi ich do miejsca przesiadkowego i po przejechaniu przez: Apeldoorn, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Bredę i Antwerpię, dowozi ich najdalej do Brukseli w Belgii. To z kolei połączenie pomiędzy miejscowościami granicznymi trwa ponad dobę i kosztuje prawie o 50 zł więcej, aniżeli poprzednie. Z kolei np. Eurolines Polska również oferuje połączenie antenowe, przy udziale firm współpracujących, z Torunia, Sokółki, bądź Warszawy, przez Niemcy, Holandię oraz miejscowości Liege, Leuven, Brukselę i Gent w Belgii, aż do Bordeaux we Francji. Przewozy autokarowe z Polski do Belgii są realizowane do miast: Antwerpia, Bruksela, Gent, Leuven, Liege.