Autokary na Białoruś

Kup Bilet Autokarowy On Line Polska - Białoruś lub Białoruś - Polska. Busy na Białoruś.

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych na Białoruś.

Białoruś przez okno autokaru – tanie bilety autokarowe w zasięgu ręki

Spod wschodniej granicy autobusem do Białorusi dostać się najłatwiej przez międzynarodowe przewozy autokarowe dostępne u kilku firm działających na rynku. Są nimi mianowicie Motyl Travel and Transport oraz Brestoblawtotrans. Dzięki temu, że bilet autokarowy kosztuje tu w granicach niespełna 50 złotych, a podróż, jaką oferują busy do Brześcia z Lublina, jest stosunkowo krótka (około 4 godziny), to nasz pobyt u wschodnich sąsiadów może okazać się wyjątkowo przyjemny.

Busy do miast białoruskich podróżują również z innych miejscowości w Polsce. Można przykładowo kupić bilety autokarowe do Oszmiany i Mińska z Poznania, Warszawy, Łomży i Grajewa, a także z Augustowa i Suwałk. Autobusy do tych miejscowości wyjeżdżają już z Berlina, a ich trasa przebiega również przez Marijampol, Kowno, Wilno, Poniewiez i Rygę.

Wszystkie powyższe połączenia międzynarodowe autokarowe osiągają niskie stawki biletowe. Bilety autokarowe do Białorusi bowiem kosztują tu niewiele powyżej 100 złotych. Zawdzięczamy to usługom firm transportowych zabierających podróżnych z Polski do Białorusi. Są nimi między innymi Eurobus-Eurolines Polska oraz Deutsche Touring.

Linia autobusowa z Czech przedstawia dobre przewozy autokarowe

Autokar do Grodna, Lisy czy Mińska rozpoczyna swą podróż już w czeskiej Pradze i Hradec Kralovem. W Polsce autobus do Białorusi zahacza o szereg miast, z których zabiera turystów: Wrocław, Łódź, Warszawę czy Białystok. W tym przypadku Eurobus-Eurolines Polska również spisało się na medal, ponieważ autokary do powyższych miejsc nie kosztują więcej niż sto kilkadziesiąt złotych. Linia ta obsługiwana jest przez partnerskie firmy: Sokół, Intaks i Eurolines Touring Bohemia.

W przypadku, gdy wyjeżdżamy Gdańska, Elbląga, Olsztyna, Kętrzyna lub Giżycka wsiąść będziemy musieli w pojazdy, za które zapłacimy mniej niż 100 złotych (z Kętrzyna), a dotrzeć nimi możemy do Wilna Oszmiany i Mińska. Po drodze zahaczyć możemy również o Kowno, gdyż jest to autobus relacji Polska-Litwa. Na tej linii Eurobus-Eurolines Polska współpracuje z PKS-em Gdańsk, Toks-Eurolines Lithuania i Simple Express (Lux Express).

Co z Białą Podlaską?

I ta miejscowość umieszczona została na mapie przejazdów na Białoruś. Tym razem jednak obsługiwana jest przez innego przewoźnika, jakim jest Eurolines Mądeltrans.  Wyrusza on z Warszawy, zgarnia podróżnych z Białej Podlaskiej i mknie w kierunku Brześcia i Mińska. Jego cena oscyluje w okolicy 50 złotych – to raczej nie dużo, by zobaczyć na własne oczy białoruską stolicę. Przecież właśnie tu urodził się znany wydawca polskiego miesięcznika „Kultura”, Jerzy Giedroyć, może zajrzał on do istniejących tu po dziś kościołów, w których msze odbywają się jeszcze w języku polskim?